-->

GEREDE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NDA “REHBERLİK ÖĞRETMENLERİNE” YÖNELİK YÜKSEKOKUL TANITIM PROGRAMI DÜZENLENDİ.

09 Mayıs 2019

09 Mayıs 2019 Perşembe günü, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve ilçede bulunan tüm Rehberlik Öğretmenlerine yönelik “Yüksekokul Tanıtımı” konulu bir panel gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Panele, ilçede görev yapan tüm rehberlik öğretmenlerinin yanı sıra Yüksekokul akademik ve idari personeli de katıldı. Söz konusu panelde hem yüksekokul tanıtımı, hem de ayrı ayrı bölümlerin (Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Pazarlama) tanıtımı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kadir Murat ALTINTAŞ, halen “Bankacılık ve Finans” yüksek lisans programının yanısıra “Katılım Bankacılığı” doktora programının olduğunu vurguladıktan sonra “Geredeli öğrencinin önceliği kendi evi, yani yüksekokulumuz olmalıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmasına Pazarlama bölümünün son derece özellikli bir bölüm olduğunu belirterek başlayan Pazarlama Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oya ERU, Yüksekokul bünyesinde yer alan bu bölümün, Akdeniz Üniversitesi’nden sonra Türkiye’de devlet üniversitelerinde yer alan ikinci Pazarlama bölümü olduğunu belirtti. Pazarlama bölümünün hem özel sektörün, hem de kamu sektörünün tanıtım faaliyetlerinin vazgeçilmezi olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Oya Eru, öğrencilerin kendi memleketlerinde yani ailelerinin yanında okumalarının çok sayıda avantajları olduğunu, bu nedenle Yükseköğretim tercihlerinde bu hususların dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Konuşmasına Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünün Türkiye’nin “2023 ve 2071 Hedefleri” doğrultusunda uluslararası ticaret ve lojistik alanına eleman yetiştirme hedefinin olduğunu ve bu nedenle büyük kariyer fırsatları sunan bir bölüm olduğunu belirterek başlayan Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zehra DOĞAN ÇALIŞKAN, bölüm müfredatın Türkiye’nin en iyi beş devlet ve beş özel üniversite müfredatları ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandığını, ayrıca müfredatın 2 yılda bir gözden geçirilerek güncellendiğini belirtti. Bununla birlikte, Dr.Öğr. Üyesi Zehra DOĞAN ÇALIŞKAN, bölüm müfredatı kapsamında “Girişimcilik” dersinin de verilerek sertifikasyon sağlandığını ve böylelikle mezun olunduktan sonra kamusal hibelerin alınmasında avantajlar elde edildiğini ifade etti. Ayrıca, 168 saat İngilizce eğitimi ile “B+” klasmanında eğitim alındığını, dolayısıyla bölüm mezunlarının ithalat-ihracat ve lojistik alanında profesyonelliklerinin olacağını, Gümrük Müşavirliği gibi popüler bir meslek için bölümün potansiyelinin son derece tatminkâr olduğunu vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

 

Panel sonrası Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kadir Murat ALTINTAŞ katılımcılara Üniversite tanıtımına yönelik çeşitli hediyeler sunuldu. Ayrıca bilgisayar laboratuvarını ve yüksekokul sınıflarını gezen rehberlik öğretmenlerimiz, toplu fotoğraf çekimleriyle birlikte Yüksekokulumuza veda ettiler.

FAKÜLTE DUYURULARI

Top