GEREDE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU TOPLULUĞU İLE “KARDEŞ OKULLAR EL ELE” PROJESİ
-->

GEREDE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU TOPLULUĞU İLE “KARDEŞ OKULLAR EL ELE” PROJESİ

14 Ocak 2020

“Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Topluluğu” öğrencileri tarafından “GUBYO ile KARDEŞ OKULLAR EL ELE” başlıklı proje, Topluluk Akademik Danışmanı Arş. Gör. İrfan DOĞAN önderliğinde “MİNİK KALPLERİ ISITMAK VE OKUTMAK” sloganıyla çalışmalarına başlamıştır.

Bu proje kapsamında Diyarbakır (Ergani) ve Batman (Kozluk)’ da 3 adet köy okulu ve bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kampanyası düzenlenmiştir. Projenin amacı belirlenen köy okullarının bakım-onarım ve gerekli tadilatını yapmak, aynı zamanda öğrenci kardeşlerimizin giyecek ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu amaç doğrultusunda “GUBYO TOPLULUĞU” öğrencileri stantlar açarak yardım kampanyaları düzenlemiştir. Ayrıca öğrencilerimiz Gerede Kaymakamlığı, Gerede Belediyesi, hayırsever işadamları ve Gerede esnafı ile el ele verip kısa sürede proje için beklenilenin üzerinde maddi ve manevi desteğe ulaşmıştır.

Bu projeye destek kapsamında Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu ziyaret ederek, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Gerede Kaymakamı Sayın Cengiz ÜNSAL’a, Gerede Belediye Başkanı Sayın Mustafa ALLAR’a, Gerede’li Hayırsever İşadamlarına, başta Yüksekokul Müdürü Sayın Prof. Dr. Kadir Murat ALTINTAŞ olmak üzere tüm Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Akademik-İdari Personeline ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top