Mezun İlişik Kesme İşlemleri

Üniversitemiz fakültelerden ve yüksekokullardan mezun olan öğrencilerin ilişik kesme işlemleri e-bys üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Elektronik olarak ilişik kesmek için öğrencilerin öncelikle Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına öğrenci kimlik kartını, ödünç aldığı kitap, yayın, v.b. ile varsa diğer ödünçlerini ilgililere teslim etmeleri gerekmektedir.

Daha sonra, http://ocs.ibu.edu.tr web adresindeki öğrenci çıkış sistemine giriş yaparak ilişik kesmek üzere kayıt bırakılacaktır. Kayıt işlemini tamamlayan öğrenci, Daire Başkanlığımızdaki ilgili görevliye başvurarak ilişik kesme işleminin başlatılmasını talep edecek ve ilişik kesme işlemi başlamış olacaktır. (Öğrenci çıkış sistemine (OCS) kayıt bırakamayan öğrencinin ilişik kesme işlemi başlatılamayacağından, öğrencilerin Daire Başkanlığımıza başvuru yaparak görevlileri meşgul etmemesi önem arz etmektedir.)

Bu süreçte öğrenci, ilişik kesme evrakının hangi birimin/görevlinin imzasında olduğunu, hangi birimin/görevlinin üzerinde olduğunu yine http://ocs.ibu.edu.tr adresinden görebilecek ve takip edebilecektir. Ayrıca, ilişik kesme işlemi tamamlanan öğrencinin kayıtlı e-posta adresine işlemin tamamlandığına dair mesaj gönderilecektir. Bu mesajı alan öğrenci, tekrar Daire Başkanlığımızdaki ilgili görevliye gelerek mezuniyet belgesinin verilmesini talep edecektir. 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top